• PDF


2015 Ankara'da kurulan AHİ KALIP PARKE VE BRİKET MAKİNALARI,  Ankara Ostim’deki üretim tesisi ile Türk sanayisine hizmet vermektedir.

Firmamız; Beton parke ve Briket makinaları ve ekipmanları üretiminde lider ve öncü kuruluş olmayı amaçlamış, Tasarım, parça imalat ve temini, komple üretim kalitesi ve işçilik, montaj, çalıştırma, eğitim ve satış sonrası hizmetlerindeki kalitesi , üretmiş olduğu ürünler hakkında bilimsel araştırmalara önem vermesi ve tecrübeli personelleri ile yurt içi ve yurt dışı piyasasında yer alıp ülke ekonomisine katkıda bulunarak AHİ KALIP Parke ve Briket Makinaları isminin ülkemiz sınırlarını aşmasını sağlamıştır.

AHİ KALIP’ ta üretim çeşitli aşamalarla son derece titiz çalışmalar sonucu gerçekleştirilir. Onaylanan müşteri talepleri proje bölümüne aktarılır uzman proje ekibi tarafından siparişler için tasarım çalışmaları (makine ve ekipmanların yerleşeceği beton,elektrik, su tesisatı, basınçlı hava tesisatı v.b. ) yapılır, teknik hesaplar ve imalat çizimleri tamamlanır. Briket ve parke taşı modelleri teknik çizimler halinde müşteri onayına sunularak kalıp imalatına başlanır. Mamul basma panoları uygun ölçüler belirlenerek detay teknik çizimler halinde müşterilere teslim edilir.
Üretim süreci; Kaynaklı imalat, talaşlı imalat, boya ve otomasyon sistemi olmak üzere dört temel bölümden oluşur. AHİ KALIP‘ ta ürün kalitesi, tamamen sertifikalı ve deneyimli kaynakçılar tarafından yapılan kaynaklar ile titizlikle yapılan boyama işlemi, her türlü beton üretiminde yüksek verim ve istenilen kalitedeki karışım alınacak şekilde tasarlanmış tek veya çift milli mikserler, kapasitif kullanımı son derece verimli hale çevirebilen yüksek verimli Beton parke ve briket makinası, İtalyan ve alman teknolojilerinin birleştiği hidrolik ünite ve otomasyon sistemi ile sağlanır.

Dört temel aşamada İmalatı tamamlanarak, sevke hazır hale gelen Beton parke ve briket makinesi deneyimli ekibimiz tarafından müşterilerimizin sahalarında kurulumu ve testleri yapılır, operatör eğitimleri verilir , eğitimler sonunda sertifikaları operatörlere teslim edilir. Beton parke ve briket makinası teslim işlemleri yapılır.

 

BİZ KİMİZ?

KALİTE POLİTİKAMIZ

VİZYONUMUZ